ثبت نام آزمون بورسیه دانشگاه هالیچ شهر استانبول

معرفی دانشگاه خلیج (هالیچ)

دانشگاه خصوصی هالیچ در کشور ترکیه و در شهر استانبول، پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه و پایتخت سابق امپراتوری‌های بیزانس و عثمانی واقع شده است. این شهر تأثیرات فرهنگی این امپراتوری‌ها را در مرکز تاریخی خود که بخشی از آن به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، حفظ کرده است. 

این دانشگاه توسط بنیاد هالیچ و برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان خون در سال 1998 تاسیس شد. دانشگاه هالیچ استانبول فعالیت‌های آموزشی‌اش را در 7 دانشکده، 3 مدرسه و یک موسسه آموزشی تحصیلات تکمیلی برای بیش از 10 هزار دانشجو که تحصیل در کشور ترکیه را انتخاب کرده‌اند، ارائه می‌دهد و تاکنون 18 هزار دانشجو از سراسر دنیا از دانشگاه هالیچ فارغ التحصیل شده‌اند و در رتبه بندی‌های بین المللی به عنوان یک دانشگاه تاثیرگذار در کشور ترکیه و در جهان شناخته شده است.

فعالیت‌های آموزشی دانشگاه هالیچ استانبول در 4 پردیس به نام‌های Sütlüce، Levent، Şişhane و Beylerbeyi ارائه می‌شود و تلاش دانشگاه همواره تمرکز بر ارائه آموزش‌ در زمینه طراحی و خلاقیت بوده و سعی شده است تا افرادی با مهارت‌های خلاقانه در حل مسائل پرورش دهد.

هدف از تاسیس دانشگاه هالیچ استانبول همواره ارائه آموزش‌های با کیفیت بوده است تا دانشجویان این دانشجو با بهترین کیفیت آموزش ببینند و بتوانند برای جوامع خود مفید باشند و همچنین این دانشگاه از انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه حمایت می‌کند تا نتایج این پروژه‌ها برای منفعت جوامع استفاده شود.

همچنین دانشگاه هالیچ خدمات غیرآکادمیک از جمله کتابخانه، اماکن ورزشی، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های تبادل دانشجو به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

فعالیت‌های خارج از کلاس دانشجویان دانشگاه هالیچ در بیش از 30 باشگاه دانشجویی هنری، آموزشی و ورزشی برای عضویت دانشجویان فراهم شده است. این فعالیت‌های در قالب کلوپ‌های مهندسی کامپیوتر، واحد کوهنوردی، باشگاه علمی تخیلی و ادبیات خارق العاده و … است که در طول سال بسیاری از باشگاه‌های دانشجویی در سطح ملی و بین المللی به رقابت می پردازند.

در رتبه بندی Times Higher Education که بیش از 1300 موسسه آموزش عالی از 92 کشور را بررسی کرده است، دانشگاه هالیچ استانبول در میان 200 دانشگاه برتر در زمینه کاهش نابرابری‌ها و برابری جنسیتی، در میان 300 دانشگاه برتر در زمینه مصرف مسئولانه و دسترسی به انرژی پاک و در میان 400 دانشگاه برتر در زمینه‌ آموزش با در جهان قرار گرفته است.

یکی از روش‌های جدید آموزشی که در دانشگاه هالیچ نیز از آن استفاده می‌شود ادغام عامل واقعیت مجازی در آموزش‌ است که با استفاده از این روش کیفیت آموزش ارتقا می‌یابد. استفاده از برنامه‌های واقعیت مجازی برای دوره‌هایی که نیاز به مشاهده دقیق دارند و دسترسی به آن سخت است، مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهره‌وری را افزایش می‌دهد. شبیه سازی جراحی برای دانشجویان پزشکی، مکان یابی برای دانشجویان رشته معماری و ایجاد نمونه‌های اولیه مجازی برای دانشجویان مهندسی از جمله موارد کاربردی استفاده از این سیستم آموزشی است که در دانشگاه هالیچ مورد استفاده قرار گرفته است.

دانشگاه هالیچ برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه تعداد 8 اقامتگاه‌ در نظر گرفته است تا دانشجویان به راحتی طول دوره آموزش و تحصیل در این دانشگاه را سپری کنند. این خوابگاه‌ها شرایط متفاوتی دارند و هزینه‌های اقامت بسته به تعداد هم اتاقی و طول دوره اقامت متفاوت است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ استانبول در 7 دانشکده و تعدادی مدرسه طیف گسترده‌ای از آموزش‌های آکادمیک را در اختیار دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه قرار می‌دهد که نام رشته‌ها و دانشکده‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:

دانشکده علوم و ادبیات: رشته‌های فرهنگ و ادبیات آمریکا، ترجمه و تفسیر انگلیسی، ریاضیات، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (انگلیسی)، روانشناسی (انگلیسی) و زبان و ادبیات ترکی در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده هنرهای زیبا: رشته‌های تحصیلی که در این دانشکده ارائه می‌شود عبارت‌اند از: کارتون و انیمیشن، طراحی پارچه و لباس، هنرهای آشپزی و طراحی گرافیک

دانشکده مدیریت بازرگانی: در دانشکده مدیریت بازرگانی دانشگاه هالیچ رشته‌های روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت بازرگانی (انگلیسی)، سیستم های اطلاعاتی مدیریت (انگلیسی)، علوم سیاسی و روابط بین الملل، گردشگری و تجارت بین الملل (انگلیسی) برای علاقه‌مندان این حوزه تدریس می‌شود.

دانشکده معماری: تحصیل در رشته‌های طراحی صنعتی، معماری داخلی و معماری دانشگاه هالیچ که متقاضیان بسیاری دارد در مقاطع مختلف دانشجو می‌پذیرد.

دانشکده مهندسی: رشته‌های مهندسی کامپیوتر (انگلیسی)، مهندسی الکترونیک برق (انگلیسی)، مهندسی صنایع (انگلیسی)، مهندسی مکانیک (انگلیسی) و مهندسی نرم افزار (انگلیسی) در این دانشکده ارائه می‌شود.

دانشکده علوم بهداشت: در این دانشکده رشته‌های تغذیه و رژیم غذایی (انگلیسی)، مامایی، پرستاری (انگلیسی) و فیزیوتراپی و توانبخشی (انگلیسی) تدریس می‌شود.

دانشکده پزشکی: دانشکده پزشکی دانشگاه هالیچ در رشته پزشکی عمومی دانشجو پذیرش می‌کند.

علاوه بر دانشکده‌های فوق مدرسه پرستاری، مدرسه حرفه ای تربیت بدنی و ورزش، هنرستان هنری و هنرستان فنی حرفه ای دانشگاه هالیچ در رشته‌های مختلفی به ارائه خدمات آموزشی می‌پردازند.

شهریه دانشگاه هالیچ استانبول

هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور ترکیه بسیار پایین‌تر از هزینه تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی مثل کانادا است. پس اگر به عنوان یک ایرانی قصد تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، برای اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه هالیچ ترکیه از طریق گروه یوس حاضرلیک به راحتی و بدون دغدغه اقدام کنید.

شهریه تحصیل در اکثر رشته‌های این دانشگاه مانند رشته: پرستاری، ریاضیات، مدیریت بازرگانی، روابط عمومی و تبلیغات، علوم سیاسی و روابط بین الملل، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، معماری، مامایی، فیزیوتراپی و توان بخشی، گرافیک، طراحی لباس، کارتون و انیمیشن، هنر آشپزی، اپرا، تئاتر، موسیقی کلاسیک ترکی، تربیت بدنی، مدیریت ورزشی سالیانه 3000 دلار است که در زمان اخذ پذیرش باید به زبان آموزشی هر رشته توجه کرد.

شهریه دیگر رشته‌های تحصیلی دانشگاه هالیچ مانند: مهندسی کامپیوتر، فیزیوتراپی و توان بخشی (انگلیسی)، تغذیه و رژیم غذایی (انگلیسی)، تجارت و تجارت بین الملل (انگلیسی)، سیستم های اطلاعاتی مدیریت (انگلیسی)، مدیریت بازرگانی (انگلیسی)، فرهنگ و ادبیات آمریکا، روانشناسی (انگلیسی)، ترجمه و تفسیر (انگلیسی)، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (انگلیسی)، پرستاری (انگلیسی)، مهندسی نرم افزار (انگلیسی)، مهندسی مکانیک (انگلیسی)، مهندسی صنایع (انگلیسی) و مهندسی برق و الکترونیک (انگلیسی) در سال 3.500 دلار و هزینه تحصیل در رشته پزشکی سالیانه 18 هزار دلار است.

هزینه‌های دوره های کارشناسی ارشد و دکترا از 2.600 دلار تا 9000 دلار متغیر است و لازم به ذکر است که زبان آموزشی در مقطع دکترای این دانشگاه ترکی می‌باشد. 

همچنین هزینه‌های تحصیل در هنرستان فنی حرفه‌ای این دانشگاه برای تمامی رشته‌های قابل ارائه 2000 دلار در سال می‌باشد.

رتبه بندی دانشگاه هالیچ 

براساس آخرین آمار وب سایت 4icu رتبه دنشگاه هالیچ در میان دانشگاه‌های جهان 3794 و در کشور ترکیه 74 می‌باشد. طبق آخرین رتبه‌بندی وبومتریک در سال 2021 دانشگاه هالیچ در جایگاه 137 ملی و 6081 جهانی قرار گرفته است.

شرایط پذیرش دانشگاه هالیچ استانبول

شرایط پذیرش دانشگاه هالیچ استانبول بسیار راحت است و فقط کافی ست با همراهی مشاورین مجرب گروه یوس حاضرلیک برای اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از این دانشگاه اقدام کنید تا بدون دغدغه پذیرش تحصیلی این دانشگاه را دریافت کنید.

برای اخذ پذیرش تحصیلی از هر دانشگاه در سراسر دنیا نیاز به مدارک و شرایط مخصوص دانشگاه است که در زیر شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی دانشگاه هالیچ ذکر شده است:

•    پاسپورت

•    ریز نمرات دوره دبیرستان 

•    مدرک دیپلم

•    برای تحصیل در رشته‌های انگلیسی زبان نمره 72 مدرک TOEFL و نمره 55 مدرک PTE

•    انگیزه نامه (فقط برای متقاضیان رشته پزشکی)

•    ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا ترکی

*داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی دانشگاه هالیچ الزامی نیست.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هالیچ به شرح زیر است:

•    پاسپورت

•    ریز نمرات دوره کارشناسی 

•    مدرک کارشناسی

•    دو توصیه نامه (مهر و امضا شده)

•    انگیزه نامه 

•    برای تحصیل در رشته‌های انگلیسی زبان نمره 79 مدرک TOEFL و نمره 55 مدرک PTE

*داشتن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه هالیچ الزامی نیست.

فرم ثبت نام