ایران خودرو در ترکیه کارخانه تاسیس می‌کند

شرکت ایران‌خودرو در استان وان ترکیه کارخانه تاسیس می‌کند. این تصمیم بعد از سفر فرشاد مقیمی، مدیر عامل ایران‌ خودرو به ترکیه گرفته شد. شرکت‌های ایرانی به دلیل تحریم‌های اعمال شده سرمایه‌های خود را به ترکیه انتقال می‌دهند.

به گزارش خبر گذاری اناتولی و وب سایت خبری سوزجو ، شرکت ایران خوردو به عنوان یکی‌ از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در خاورمیانه ، قصد احداث خط تولید خودرو در شهر وان کشور ترکیه را با مقامات دولتی کشور ترکیه به اشتراک گذاشته است .

این تصمیم پس از ملاقات آقای فرشاد مقیمی ، مدیر عامل شرکت ایران خودرو و هیأت همراه ایشان با مسئولین استان وان ترکیه و نماینده ویژه ریاست جمهوری ترکیه در زمینه سرمای گذاری‌ های خارجی‌ شکل گرفت .

آقای بیلمز ، فرماندار شهر وان در این باره پس از اشاره به علاقه مندی شرکت‌ های ایرانی‌ به کشور ترکیه پس از تشدید تحریم‌ها گفت :

این شرکت ، تولید کننده مینی بوس و خودرو‌های سواری است . پس از گفتگو با مسئولین این شرکت و تحقیقاتی‌ که به انجام رسید ، هماهنگی‌‌های لازم برای برقراری ارتباط با دفتر سرمایه گذاری های خارجی‌ ریاست جمهوری ترکیه به انجام رسید . امیدوارم سرمای گذاری این شرکت الگویی برای سایر شرکت‌های بزرگ در جهت سرمای گذاری در کشور ما باشد.

آقای بیلمز در این بار افزود :

دلیل انتخاب شدن شهر وان توسط این شرکت ، ایجاد خط تولید جدید بدون دور شدن از کار خانه اصلی‌ می‌باشد . شرکت بعضی‌ قطعات را در ایران ، برخی‌ را در ترکیه و برخی‌ دیگر از قطعات را در کارخانه مستقر در کشور کانادا تولید کرده ، محصول نهایی خود را در کشور ترکیه مونتاژ خواهد کرد . شرکت باید شبکه خدمات پس از فروش خود را در سرتاسر کشور ترکیه دایر کند و این خود موجب اشتغال زایی‌ در کشور ما خواهد شد . تصمیم داریم هر مقدار زمینی‌ که مورد نیز این شرکت باشد را از منطقه صنعتی شهر وان در اختیار این شرکت قرار دهیم .

 

رئیس منطقه صنعتی شهر وان نیز در این باره گفت : شهر ما دارای زیر ساخت قوی برای انجام امور تجاری است . هدف این شرکت سرمای گذاری در حدود ۱۵۰ الی‌ ۲۰۰ میلیون دلار برای کارخانه‌ای به  وسعت ۵۰ هکتار می‌ باشد که برای منطقه ما  سرمای گذاری عظیمی‌ محسوب می شود و قابلیت اشتغال زایی‌ برای ۸۰۰ الی‌ ۱۰۰۰ نفر را دارد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *