دانشگاه تجارت استانبول

دانشگاه تجارت استانبول

دانشگاه تجارت استانبول

تعداد دانشجویان +6000

تاسیس در سال 2001

دارای 6 دانشکده و 3 انستیتو

دانشگاه بازرگانی استانبول یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2001 توسط اتاق بازرگانی استانبول تأسیس شد . این دانشگاه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین برنامه های دکترا را در استانبول ارائه می دهد.

هدف اصلی دانشگاه تجارت استانبول افزایش و توسعه سرمایه انسانی واجد شرایط است که به اقتصاد ، تجارت و صنعت ترکیه کمک خواهد کرد. همچنین با استفاده از این منبع پیشرفتهای علمی و فناوری را در مقیاس جهانی دنبال کنید و دانش تولید شده را به جهان در حال تغییر و به جامعه ترکیه منتقل کنید.

دانشگاه تجارت استانبول

تاریخچه

ایده تأسیس دانشگاه بازرگانی استانبول برای اولین بار توسط پروفسور دکتر اسماعیل اوزارسلان ، دبیر کل اتاق بازرگانی استانبول و یکی از اعضای اولین هیئت امنای مطرح شد.

این دانشگاه توسط بنیاد خدمات آموزشی و اجتماعی اتاق بازرگانی استانبول مطابق با قانون آموزش عالی (شماره: 2547) و آیین نامه های م theسسات آموزش عالی تاسیس شده توسط بنیادها تاسیس شد. این موسسه که در ابتدا “دانشگاه اتاق بازرگانی استانبول” نامیده می شد ، در جریان بررسی قانون در پارلمان ترکیه به دانشگاه تجارت استانبول تغییر نام یافت.

این دانشگاه اولین سال تحصیلی خود را از سال 2001-2002 با پذیرش 73 دانشجو از طریق سهمیه اضافی آغاز کرد.

مدیریت دانشگاه

بالاترین نهاد تصمیم گیرنده دانشگاه تجارت استانبول ، هیئت امنا است. هیئت امنا توسط بنیاد خدمات آموزشی و اجتماعی اتاق بازرگانی استانبول منصوب می شود.

هیئت امنا رئیس را که دانشگاه را اداره می کند منصوب می کند.

پردیس

پردیس های این دانشگاه در اوسکودار، کوچوکیالی، امینونو و سوتلوجه واقع شده اند. در سال 2019 پردیس های دانشگاه در کوچوکیالی و سوتلوجه، با موقعیت های اضافی در بورسا وجود داشتند . پردیس اسکودار دپارتمان آمادگی انگلیسی و 11 برنامه دوره کارشناسی است. مرکز آموزش مداوم ، واحد برنامه ریزی شغلی ، خودسازی و مشاوره روانشناختی ، دفتر هماهنگی اراسموس ، استودیوی تلویزیون رادیو و استودیوهای دیگر همگی در این دانشگاه قرار دارند. دانشکده حرفه ای و دانشکده فنی در منطقه وسیعی گسترش یافته اند. دو ساختمان در پردیس کوچوکیالی قرار دارند. دانشکده حقوق ، مرکز تحقیقات امنیت داده ، مرکز تحقیقات و تحقیقات اتحادیه اروپا و موسسات برای دوره های تحصیلات تکمیلی در تجارت ، روانشناسی و محاسبات در امینونو ، در ساحل شاخ طلایی در سمت اروپایی استانبول واقع شده اند.

زندگی دانشجویی

ICU بیش از پنجاه و پنج باشگاه و انجمن دانشجویی برای اهداف اجتماعی ، فرهنگی و فکری دارد. برخی از این برادری ها عبارتند از: مدیریت حمل و نقل هوایی ، باشگاه فوتبال آمریکایی ، باشگاه رقص ، باشگاه درام انگلیسی ، باشگاه عکاسی ، باشگاه قایقرانی.

هر ساله در ماه ژوئن ، ICU جشن های گسترده ای را برگزار می کند که 1 تا 3 روز طول می کشد. با شرکت هنرمندان مشهور ، جشن های بهار یک رویداد محبوب در میان دانشجویان دانشگاه در استانبول است .

تیم های ورزشی دانشگاه تجارت استانبول در رشته های تیراندازی ، قایق اژدها ، بسکتبال ، فوتبال ، قایقرانی ، دوجرانگی ، فوتبال داخل سالن ، شطرنج و والیبال از موفق ترین تیم های ورزشی دانشگاه در سراسر کشور هستند ، زیرا این دانشگاه فعالیت های ورزشی را بیش از حد پشتیبانی می کند و اهمیت زیادی می دهد. در سقف بالایی پردیس اوسکودار ، سالن ورزشی برای تیم ها و دانشجویان و کارکنان باز است.

دانشجویان ICU از Kandilli Cemile Sultan Grove لذت می برند. این شامل یک جنگل کوچک حفاظت شده ، زمین تنیس ، استخر شنا و زمین بسکتبال است. این دانشگاه همچنین یک مهمانسرا در کادیکوی دارد .

واحد های دانشگاهی

دانشگاه بازرگانی استانبول از 6 دانشکده ، مدرسه مقدماتی زبان های خارجی ، هنرستان ، 3 انستیتو و چندین مرکز تشکیل شده است.

دانشکده ها دانشکده هنر و علوم ، دانشکده علوم بازرگانی ، دانشکده حقوق ، دانشکده مهندسی و طراحی ، دانشکده ارتباطات و دانشکده علوم کاربردی هستند. دانشکده هنر از گروه های آمار ، ریاضیات و روانشناسی تشکیل شده است. دانشکده علوم بازرگانی متشکل از بخشهای بانکی و دارایی ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت گردشگری ، روابط بین الملل و تجارت بین الملل است. دانشکده حقوقشامل گروه حقوق می باشد. دانشکده مهندسی و طراحی از گروههای مهندسی کامپیوتر ، مهندسی صنایع ، مد و طراحی پارچه تشکیل شده است. دانشکده ارتباطات از بخشهای طراحی ارتباطات بصری ، روابط عمومی و سیستمهای ارتباطات رسانه ای تشکیل شده است.

مدرسه حرفه ای با توجه به گرایش های صنعت و تجارت و نیاز به نیروهای متوسط ​​در ترکیه طراحی شده است. در این چارچوب ، هنرستان از برنامه هایی مانند حسابداری (Tr / Eng) ، تجارت خارجی ، فناوری و برنامه نویسی کامپیوتر (Tr / Eng) ، فناوری و برنامه نویسی رایانه (1 + 1) ، تدارکات هوایی ، خدمات زمینی هواپیمایی تشکیل شده است. ، تدارکات ، حسابداری و برنامه های مالیاتی و تدارکات بین المللی.

این دانشگاه یک برنامه آمادگی انگلیسی یک ساله ارائه می دهد که توسط مدرسه آمادگی انگلیسی اجرا می شود.

ثبت نام در دانشگاه تجارت استانبول

ثبت نام دانشگاه تجارت استانبول

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.