دارای 7 دانشکده و 4 موسسه

تاسیس در سال 1993

تعداد دانشجویان 7000

دانشگاه کوچ

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید با یوس حاضرلیک باشید تا شما را با دانشگاه کوچ آشنا می کنیم.دانشگاه کوچ که در تپه های سارییر در شهر پر جنب و جوش استانبول واقع شده است ، دانشگاه کوچ با داشتن محوطه ای زیبا، سرسبز و 62 هکتاری خود تجربه کامل و جذابی به شما ارائه می دهد.

زندگی از زمان تأسیس، دانشگاه كوچ به عنوان مركز تعالی جهانی در علوم و معارف پدید آمده و منحصر به فرد است كه می تواند با آموزش رشته های پزشکی ، مهندسی ، علوم ، علوم اجتماعی و اداری را برای پیگیری بیشتر تحقیقات اساسی و كاربردی و جذب بهترین دانشجویان و هیئت علمی قرار دهد.

دانشگاه کوچ

تاریخچه دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ(Koç universitesi)یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول، ترکیه است.ساخت این دانشگاه در سال 1993 در ساختمان های موقتی در اشتاین آغاز شد و در سال 2000 به پردیس فعلی خود Rumelifeneri در نزدیکی Sarıyer منتقل شد .دانشگاه کوچ طبق رتبه های دانشگاه جهانی آموزش عالی تایمز در سال 2018 در ترکیه بالاترین رتبه را دارد.

دانشگاه کوچ در حال حاضر از دانشکده های علوم اجتماعی و علوم انسانی ، علوم اداری و اقتصاد ، علوم ، مهندسی ، حقوق ، پرستاری و پزشکی تشکیل شده است. این دانشگاه 22 برنامه کارشناسی ، 29 برنامه کارشناسی ارشد و 30 دوره دکترا ارائه می دهد. و حدود 7000 دانشجو دارد، و دانشجویان بین المللی را از کشورهای مختلف می پذیرد و دارای شبکه گسترده ای از بیش از 250 دانشگاه شریک از جمله دانشگاه کالیفرنیا و سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه نورث وسترن ، دانشگاه کرنل و دانشگاه جرج تاون است.

دانشگاه کوچ

مرکز تحقیقاتی دانشگاه کوچ

یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی در ترکیه است. این دانشگاه تلاش می کند تا مرکز تحقیقاتی جهانی باشد و هدف آن تأثیرگذاری بر تحولات فکری ، فناوری ، اقتصادی و اجتماعی در مقیاس جهانی است.

دانشگاه کوچ برنده جوایز تحقیقاتی TÜBİTAK (شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه) بوده است. دانشگاه کوچ همچنین موفق ترین موسسه آموزش عالی در ترکیه در زمینه پیشنهادات برای کمک های مالی ERC است که از مارس 2018 هشت مورد از 15 پروژه فعال در ترکیه را هماهنگ می کند.

تاریخچه

پردیس مرکزی دانشگاه کوچ در روملیفنری در شمال استانبول واقع شده است و مشرف به بسفر و دریای سیاه است. این پردیس دارای 60 ساختمان است که 230،000 متر مربع مساحت ساخته شده را شامل می شود.

این دانشگاه برای اولین بار در سال 1993 فعالیت خود را در Istinye Sariyer آغاز کرد. پس از اینکه دانشگاه به مکان جدید خود در Rumelifeneri انتقال پیدا کرد ، پردیس Istinye بازسازی شد تا به عنوان یک کنفرانس و مرکز آموزشی خدمت کند.

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه Koç Suna K Sraç پنج شعبه دارد و حدود 322000 جلد کتاب، به علاوه نزدیک به 160000کتاب الکترونیکی و 64000 عنوان سریال آنلاین دارد. این کتابخانه همچنین حدود 2000 کتاب نادر را در موضوعاتی از تاریخ ، ادبیات و آیین عثمانی و اروپا نگهداری می کند.

معماری دانشگاه

پردیس روملیفنری دانشگاه Koç توسط معمار برجسته آمریکایی و ایرانی مستقر در بوستون ، مژان خادم طراحی شده است. خادم معمار اصلی طراحی در کلیه ساختمانهای دانشگاه کوچ و همچنین استاد برنامه ریز پردیس آن است.

به گفته خادم ، معماری پردیس از نور و اهمیت موقعیت جغرافیایی دانشگاه در مرز اروپا و آسیا الهام گرفته شده است. خادم همچنین با الهام از بخش میراث هنری و شاعرانه ترکیه ، آثار شاعر صوفی رومی و سبک های معماری ترکی و عثمانی پردیس های دانشگاه را طراحی کرده است.

این پردیس در امتداد محور شرق – غرب قرار گرفته است: از نظر معماری ، دانشگاه نمایانگر “دروازه دانش و نور” است که با نماد “پورتال دانش” از دانشگاه نمایان می شود – ورودی اصلی قوسی محوطه دانشگاه هم دروازه دانش و هم دروازه ای بین آن است و از مجموعه ای از ساختمان های متصل به اطراف حیاط های در هم تنیده تشکیل شده است. این حیاط ها از معماری عثمانی ترسیم شده و مملو از نمادهای تاریخ و فرهنگ ترکیه است.

اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه

این دانشگاه یک مکان تحقیقاتی جامع و غیر انتفاعی است که یک تجربه آموزشی جهانی در استانبول ، ترکیه ارائه می دهد. امروز براساس رتبه های Times Higher Education 2018 ، بالاترین رتبه دانشگاه در ترکیه را داراست.

دانشگاه کوچ خود را با ساختار علمی قوی خود ، فرصت های تحقیقاتی ، دستاوردهای بین المللی ، فضای اجتماعی زنده و طیف گسترده ای از فرصت های شغلی در دسترس فارغ التحصیلان خود قرار می دهد. تعهد دانشگاه كوچ به تعالی و برنامه های خوب و مجرب آن دانشگاهیان سطح جهانی را به خود جلب می كند. دانشکده این دانشگاه از بنیادی ترین پژوهشگران ارشد ترکیه و دکتری از موسسات تحقیقاتی نخبه در سراسر جهان تشکیل شده است.

بورس های تحصیلی

دانشگاه کوچ مفتخر است به ارائه بسته های بورس تحصیلی گسترده برای دانشجویان با کیفیت بالا که معیارهای انتخابی پذیرش را برآورده می کنند. علاوه بر بورس های تحصیلی اصلی دانشگاه کوچ ، دانشجویان بین المللی ممکن است از طریق موافقت نامه هایی که این دانشگاه با موسسات معتبر در سراسر جهان ایجاد کرده است پذیرفته شوند.

دانشگاه کوچ

اخذ مدرک تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کوچ به معنی است که:

  1. یک آموزش عالی فارغ التحصیلی در سطح جهانی است که با سختی علمی ، محیط غنی از نظر فکری ، پشتیبانی و اشتغال  و قابل مقایسه با سایر موسسات دارای رتبه بین المللی در ایالات متحده یا اروپا.
  2. ایجاد آزادترین محیط ، استخدام بهترین دانشمندان و دانشجویان و ارتقاء تفکر بین رشته ای همه کارهایی است که یک دانشگاه می تواند برای رسیدن به مأموریت آموزشی پژوهشی  انجام دهد.
  3. دانشگاه کوچ اکنون بزرگترین دریافت کننده کمک های بلاعوض تحقیقاتی بسیار رقابتی از اتحادیه اروپا است. دانش آموزان و محققان ما اطلاعات و پشتیبانی مالی مورد نیاز برای تجاری سازی ایده های خود را در زمینه هایی مانند مالکیت معنوی ، ثبت اختراعات ، مجوز و ادغام در اختیار شما قرار می دهند.
  4. هدف اصلی برای سالهای پیش رو ، ادامه تولید میزان بالایی از نشریات و استنادهای معتبر برای مطابقت با سابقه موسسات در بین صد کشور برتر جهان است.
  5. ما می دانیم که مهمترین محرک ایجاد دانش در دانشگاه تحقیقاتی ، دانشجویان دکتری آن است. ما به دنبال آموزش دانشجویانی هستیم که در دوره تحصیلات تکمیلی خود به ادبیات دانشگاهی جهان کمک می کنند. بطور متوسط ​​، دانشجویان دکتری ما قبل از فارغ التحصیلی 1.5 مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی علمی منتشر می کنند.
  6. عضویت در دانشگاه کوچ به عنوان دانشجوی فارغ التحصیل ، یک چارچوب ذهنی ، تمایل به همکاری فراتر از مرزهای شناخته شده ، گشودگی به تعالی در ایده ها ، روش ها و افراد ، صرف نظر از مبدا ، ملیت ، سن ، جنس یا موقعیت است.
  7. همه ساله صدها دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه های دارای رتبه بین المللی که می خواهند کنجکاوی خود را برای دستیابی به دانش در اینجا برآورده سازند ، پشتیبانی و پشتیبانی می کنیم.

شهریه رشته های دانشگاه کوچ

Koç University College
Tuition in USD per year
College of Science $19500 USD
College of Engineering $19500 USD
College of Administrative Sciences and Economics $19500 USD
College of Social Sciences and Humanities $19500 USD
College of Nursing $19500 USD
School of Law $19500 USD
School of Medicine $26500 USD
English Language Preparatory Program (only available for admitted students) $19500 USD

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت دانشگاه مراجعه بفرمایید.