یکی از کارمندان سرکنسولگری ایران در استانبول در ارتباط با قتل مسعودی مولوی، تحت بازداشت قرار گرفت.

استانبول/خبرگزاری آناتولی

فردی که مرتبط با قتل مسعود مولوی در منطقه شیشلی استانبول دستگیر شده و گفته می‌شود کارمند سرکنسولگری ایران در استانبول است٬ تحت بازداشت قرار گرفت.

در راستای تحقیقات قضایی دادستانی استانبول حکم بازداشت این فرد که م.ر.ن نام دارد و از مدت‌ها پیش تحت پیگرد قضایی بود، صادر شده است.

این فرد پس از ارائه توضیحات در دادستانی به حکم دادگاه بازداشت شده است.

فرد بازداشت شده که گفته می‌شود در جعل مدارک یکی از عاملان جنایت برای فرار به ایران نقش دارد٬ در دفاعیات خود اعلام کرده که در آن تاریخ در ترکیه نبوده و هیچ یک از عاملان قتل را نیز نمی‌شناسد.

برخی رسانه‌های ترکیه دیروز اعلام کردند که «محمدرضا ناصرزاده» (43 ساله) کارمند سرکنسولگری ایران در استانبول به ظن ارتباط با قتل مسعود مولوی دستگیر شده است.

در همین راستا روز گذشته اوبی شاه بندر، خبرنگار و تحلیلگر دفاعی شبکه‌خبری تی‌آرتی ورلد «TRT World» با انتشار ویدئویی در حساب توئيتر خود نوشت: «هنگامی که قصد فیلمبرداری داشتیم و از یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران درباره دستگیری یک دیپلمات ایرانی متهم‌ به مشارکت در ترور مسعود وردنجانی (مولوی) پرسیدیم، در خارج از محوطه کنسولگری ایران در استانبول به ما حمله کرد».

این درحالی است که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این گزارش گفت: «احدی از کارمندان سرکنسولگری کشورمان بازداشت نشده است. فرد نام برده شده در این رسانه کارمند سرکنسولگری نبوده و برای پیگیری موضوع پیش آمده و روشن شدن ابعاد آن از مجاری رسمی با مقامات ترکیه در تماس هستیم».

گفتنی است مسعود مولوی وردنجانی، مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» 14 نوامبر 2019 در منطقه شیشلی استانبول به ضرب گلوله کشته شد. اداره اطلاعات پلیس استانبول و سرویس اطلاعات ملی (میت) ترکیه در عملیات مشترکی 11 نفر از جمله «عبدالوهاب. ک» را که گفته می‌شود عامل این قتل بوده، دستگیر کردند. از این تعداد عبدالوهاب. ک و شش نفر دیگر بازداشت و 4 تن از آنان نیز با قید وثیقه آزاد شدند.

مسعود مولوی وردنجانی مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» بود که مطالب و اسنادی را علیه حکومت ایران و سپاه پاسداران منتشر می‌کرد.