تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه

امروز با هم به بررسی تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه می پردازیم. امروزه متقاضیان می توانند با قبولی در آزمونی که توسط سازمان YTB برگزار می شود به صورت رایگان همراه با مزایایی بسیار در ترکیه تحصیل و زندگی کنند. 

فایل تصویری تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه

فایل صوتی تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه

تحصیل به زبان ترکی یا انگلیسی؟

زبان تحصیل همیشه یکی از دغدغه های متقاضیانی است که قصد مهاجرت از طریق تحصیل در کشورهای خارجی را دارند. اگر شما قصد ادامه زندگی در همان کشور محل تحصیل را داشته باشید می توانید به زبان همان کشور تحصیل کنید و این به نفع شماست چرا که بسیاری از دانشگاه ها واحدهای آموزش زبان آن کشور را به صورت اختیاری به دانشجویان ارائه می دهند. این موضوع در روند تحصیل و رشد سریع تر متقاضیان در آن کشور بسیار موثر است زیرا پس از اتمام تحصیل می توانند به راحتی با فرهنگ و زبان آن کشور ارتباط برقرار کنند. اما اگر شخصی قصد ادامه زندگی در کشور ثالث را داشته باشد و صرفا جهت تحصیل و ایجاد یک سکوی پرش به آن دانشگاه مراجعت کرده باشد توصیه ما تحصیل به زبان انگلیسی است چرا که این زبان در اکثر کشورهای پیشرفته شناخته شده است. اکثر دانشگاه های کشور ترکیه رشته های مختلفی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی تدریس می کنند.  

شرایط ثبت نام و قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه

اگر قصد شرکت آزمون بورسیه تحصیلی جهت تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه را دارید در اولین قدم به شما توصیه می کنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از قوانین و شرایط به روز مطلع شده و بهترین تصمیم را بگیرید. به طور کلی جهت ثبت نام در این آزمون برای زیرشاخه های رشته علوم پزشکی حداقل معدل 18 و برای مقطع کارشناسی حداقل معدل 14 مورد نیاز می باشد. جهت قبولی در مقطع کارشناسی کسب حداقل 70 درصد امتیاز و برای مقطع کارشناسی ارشد کسب حداقل 75 درصد امتیاز ضروری می باشد. لازم به ذکر است این امتیازات به افراد اعلام نمی شود بلکه توسط هیئت اصلی بورسلاری در سازمان YTB محاسبه می شود.

مزایای قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه

اگر متقاضیان موفق به کسب حداقل امتیاز جهت تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه شوند از مزایا و خدمات زیادی بهره مند می شوند. این مزایا همچون بورسیه سایر کشورها شامل تامین کلیه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در ترکیه می شود. هزینه تحصیل که به صورت اقساط به دانشجو پرداخت می شود، کمک هزینه تامین مسکن و بیمه درمانی نیز شامل این کمک ها از طرف دولت ترکیه می باشد. همچنین برای متقاضی دو بلیط رفت و برگشت به کشور ایران برای تاریخی که دانشجو مایل است تهیه می شود تا مشکلی جهت دیدار با خانواده خود نداشته باشد. همچنین دولت این کشور پس از قبولی یک دانشجو در آزمون ورودی تحصیل رایگان در کشور ترکیه، در صورت درخشان بودن زمان تحصیل پاداش ها و جوایزی نقدی و غیرنقدی به دانشجو اهدا می کند که خود باعث ایجاد انگیزه و رقابت بین دانشجویان در دوره تحصیل می شود.
slide-6f0ddf9
slide-3860771
slide-634679c

مزایای اصلی تحصیل از طرق بورسیه در کشور ترکیه :

اسکان رایگان خوابگاه دانشجویی

عدم پرداخت شهریه دانشگاه

بیمه درمانی و سلامت ترکیه

افراد واجد شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی بدین گونه می باشد که افرادی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی را دارند باید حتما کمتر از 21 سال سن داشته باشند تا فاصله زمانی که بین مقطع قبلی و فعلی دارند کمتر باشد. به این فاصله اصطلاحا گپ تحصیلی می گویند. این شرط سنی برای مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال و برای مقطع دکترا حداکثر 35 سال می باشد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.