رتبه بندی جهانی و کشوری دانشگاه های ترکیه در سال 2020 که اعتبار دانشگاه ها بر این اساس سنجیده می شود.

University WORLD RANK ranking
Middle East Technical University / Orta Doğu Teknik Üniversitesi 475 1
Istanbul Technical University / İstanbul Teknik Üniversitesi621 2
Boğaziçi University6243
Hacettepe University7134
Bilkent University7195
Istanbul University7476
Ankara University7637
University of Anatolia / Anadolu Üniversitesi8628
Koç University9379
Gazi University95510
Sabanci University107311
Dokuz Eylül University107512
Atatürk University111313
Yildiz Technical University / Yıldız Teknik Üniversitesi114014
Marmara University115115
Çukurova University116116
Uludağ University133817
Akdeniz University139118
Gaziantep University140019
Karadeniz Technical University144220
Ege University145621
Selçuk University145822
Sakarya University149623
Ondokuz Mayýs University149624
Eskişehir Osmangazi University154425
Firat University / Fýrat Üniversitesi159126
Izmir Institute of Technology / İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü159327
Istanbul Bilgi University163228
Suleyman Demirel University Turkey167129
Pamukkale University172030
Mersin University176031
Çankaya University178432
Özyeğin University178533
Çanakkale Onsekyz Mart University187234
İnönü University Malatya187435
Kocaeli University190236
Bahçeşehir Üniversitesi193437
Cumhuriyet University194038
Başkent University194239
Yüzüncü Yil University194540
Yeditepe University195141
Gaziosmanpaşa University195742
Erciyes University196343
Istanbul Aydin University / Ýstanbul Aydýn Üniversitesi196944
Doğuş University205845
Atilim University213146
Balikesir University214347
Harran University222348
Abant Izzet Baysal University222349
Afyon Kocatepe University224850
Dicle University226251
Kafkas University / Kafkas Üniversitesi227252
Muğla Sıtkı Koçman University228953
Trakya University228954
TOBB Economics and Technology University229755
Kahramanmaras Sutcu Imam University230656
Adnan Menderes University232357
Izmir University of Economics235758
Dumlupinar University237059
Gebze Teknik Üniversitesi241860
Kirikkale University248261
Yaşar University249262
Mimar Sinan Fine Arts University252263
Adiyaman University252464
Istanbul Medipol University257065
Mustafa Kemal University257366
Kadir Has University260167
Bingöl University260568
Karabük University264569
Aksaray University268970
Ömer Halisdemir University269271
Ahi Evran University275072
Galatasaray University276073
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi276974
Bozok University294075
Necmettin Erbakan University Konya299576
Recep Tayyip Erdoğan University (Rize University)307377
Okan University309678
Çağ University311179
Nevşehir University312080
Istanbul Kültür University324881
Kastamonu University325682
KTO Karatay University326583
Beykent University327084
Piri Reis University339985
Maltepe University347886
Istanbul Arel University349687
Düzce University372288
Erzurum Teknik Üniversitesi384189
İstanbul Ticaret Üniversitesi386190
Işık University387791
Manisa Celal Bayar University395992
Bülent Ecevit University (Zonguldak Karaelmas University)406393
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi430494
Ufuk University436895
Namik Kemal University518496
Healh Sciences University Istanbul521897
TED University525198
Mehmet Akif Ersoy University533299
Istanbul Şehir University5399100
Şırnak University5425101
Kilis 7 Aralık University / December 7 University of Kilis5555102
Hitit University5645103
Haliç University5697104
Uşak University5764105
Amasya University5769106
İstanbul Medeniyet Üniversitesi5821107
Giresun University5857108
Uskudar University5946109
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi5985110
Çankiri Karatekin University6024111
Ordu University6027112
Acibadem University6097113
Sinop University6101114
Karamanoğlu Mehmetbey University6106115
Bartin University6146116
Hasan Kalyoncu University (Gazikent University)6158117
Istanbul Sabahattin Zaim University6185118
Mardin Artuklu University6299119
Yalova University6318120
Gümüshane University6339121
Kirklareli University6377122
Artvin Çoruh University6398123
Turkey Police Academy / Polis Akademisi Başkanlığı6409124
Abdullah Gül University Kayseri6476125
Bezm-i Alem University / Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi6479126
Altınbaş Üniversitesi6561127
Agri Mountain University / Ağrı İbrahim Çeçen University6680128
Gelişim University6706129
Iğdır University6749130
Bursa Teknik Üniversitesi6761131
Batman University6784132
Biruni Üniversitesi6870133
Military Academy Turkey / Kara Harp Okulu6935134
Siirt University7021135
Istanbul Gedik University7186136
Bayburt University7186137
Osmaniye Korkut Ata University7210138
Muş Alparslan University7301139
İstanbul MEF Üniversitesi7396140
Ardahan University7412141
International Antalya University7488142
Turkish Air Force Academy / Hava Harp Okulu Komutanlığı7497143
Adana Science and Technology University / Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi7504144
Fatih Sultan Mehmet University / Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi7649145
Turkish-German University7684146
Yeni Yüzyıl University7825147
Nişantaşı Üniversitesi7840
148
University of Turkish Aeronautical Association7931149
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi8252150
Ankara Sosyal Bilimler University8259151
Naval Academy Turkey / Deniz Harp Okulu8302152
Istanbul Bilim University / Istanbul University of Science8368153
İstinye Üniversitesi / Istinye University8454154
(1) Bitlis Eren University / Bitlis Eren Üniversitesi8631155
İbn Haldun Üniversitesi8747156
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi8855157
Iskenderun Technical University / İskenderun Teknik Üniversitesi8873158
Cappadocia University / Kapadokya Üniversitesi9398159
Toros University9439160
Bakırçay Üniversitesi9537161
Istanbul 29 Mayıs University9606162
Konya Food and Agricultural University9726163
Yıldırım Beyazıt University / Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi9749164
Nuh Naci Yazgan University9986165
Hakkari University / Hakkari Üniversitesi10067166
Avrasya Üniversitesi10182167
Eskişehir Technical University / Eskişehir Teknik Üniversitesi10202168
MUNZUR ÜNİVERSİTESİ10477169
Beykoz University
10869
170
İzmir Democracy University / İzmir Demokrasi Üniversitesi11554171
Istanbul Esenyurt University11910172
Istanbul Rumeli University / İstanbul Rumeli Üniversitesi13558173
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi14456174
İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu15409175
Sanko Üniversitesi15647176
Turkey Air Technical School / Hava Teknik Okullar Komutanlığı15691177
Alanya Hamdullah Emin Pasa University15780178
İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu16631179
Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu17148180
Lokman Hekim University18326181
Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu18572182
Malatya Turgut Özal University / Malatya Turgut Özal Üniversitesi18644183
Ankara Hacı Bayram Veli University / Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi18851184
Antalya AKEV Üniversitesi19159185
İstanbul Kent Üniversitesi
19176
186
Avrupa Meslek Yüksekokulu19251187
Atatürk Teachers Academy / Atatürk Öğretmen Akademisi20381188
Konya Technical University / Konya Teknik Üniversitesi21902189
Anka Technical University23006190
Ankara Fine Arts University / Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi24184191
Fenerbahçe Üniversitesi24348192
Ostim Technical University / Ostim Teknik Üniversitesi25467193
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *