دانشگاهی تخصصی در زمینه رشته های پزشکی

تاسیس در سال 2011

تعداد دانشجویان 1000

دانشگاه یوکسک ایحتیساس آنکارا

دانشگاه یوکسک ایحتیساس در سال 1948 برای تربیت متخصص در حوزه ی پزشکی تاسیس شد .این دانشگاه تنها مختص به رشته ی پزشکی است و در سال 2013 علاوه بر حوزه تخصص ، اجازه و ظرفیت آموزش پزشک عمومی هم به آن اضافه شد.این دانشگاه تا سال 2016 به عنوان دانشگاه دولتی فعالیت می کرد در این سال به دانشگاه خصوصی تغییر کرد.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس

.اساتید این دانشگاه همگی استاتید برتر دانشگاه های ترکیه (حاجت تپه و آنکارا) هستند و بیمارستان های این دانشگاه جزو معروف ترین و بهترین بیمارستان های ترکیه است. در این دانشگاه تنها سه رشته پزشکی (عمومی و تخصصی)،فیزیوتراپی و تغذیه تدریس می شود.

این دانشگاه فعالیت خود را در سال 2015 با 51 دانشجو در دانشکده پزشکی آعاز کرد. در سال 2016 با تشکیل گروههای علوم بهداشت، تغذیه و رژیم غذائی، فیزیوتراپی و توان بخشی به کار خود ادامه داد. همچنین در دانشکده حرفه ای بهداشت برنامه های آموزشی خود را تنظیم و بخش های مدیریت پرستاری و مدیریت بهداشتی در دانشکده علوم بهداشت را افتتاح نمود. تدریس در چهار بخش در دانشکده علوم بهداشت آغاز و در همان سال خدمات الکترونوروفیزیولوژی و خدمات اتاق عمل در دانشکده بهداشت راه اندازی نمود.

رشته های پزشکی، فیزیوتراپی، تغذیه و پرستاری  از جذابترین رشته ها برای دانشجویان ایرانی می باشد.

 

 در سال 2016 انستیتو علوم بهداشت دانشگاه فعالیت خود را با رشته کارشناسی ارشد آناتومی آغاز کرد و در پی آن کارشناسی ارشد میکروبیولوژی پزشکی و سپس کارشناسی ارشد ژنتیک پرشکی را به آن اضافه نمود. هر سال افتخارات زیادی را دانشگاه رقم زد تا اینکه در سال 2019 با چهار رشته ارشد دیگر فعالیت های خود را ارتقاء داد.

رشته های :

  • فناوری دستگاههای زیست پزشکی
  • تکنیک های بینائی
  • آزمایشگاه پزشکی
  • برنامه نویسی رایانه و خدمات داروسازی

در سال تحصیلی 2019-2020 ، دانشگاه با امضای توافق نامه وابستگی با پارک پزشکی و گروه بیمارستان های Liv گامی محکم در شعب بالینی برداشته است.

وجود بیمارستان های آموزشی مجهز به بهترین تجهیزات روز دنیا، حضور اساتید بنام از دانشگاههای رتبه یک ترکیه، دسترسی مناسب در مرکز شهر آنکارا و شهریه مناسب از ویژگیهای این دانشگاه با سابقه می باشد.

دانشجویان دانشگاه یوکسک ایحتیساس

  دانشگاه یوکسک ، که با شعار “ما یک دانشگاه جمعی خرد هستیم” در آنکارا ، پایتخت ترکیه فعال می باشدو با گام های تعیین کننده در رسیدن به اهداف خود برای داشتن یک دانشگاه پیشگام در علوم بهداشتی برنامه ریزی میکند.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس در مقایسه با سایر دانشگاه های ترکیه از شهریه مناسبی بر خوردار است. شهریه سالیانه در رشته پزشکی 12000 دلار می باشد و چنانچه  این هزینه به صورت یکجا به دانشگاه پرداخت شود ،از کل شهریه 10 درصد کم خواهد شد.

توجه داشته باشید که اغلب دانشگاه ها بورس و تخفیف بالایی را برای دانشجویان اعلام می کنند تا دانشجو به این دانشگاه ها جذب شده و ثبت نام خود را در این دانشگاه ها انجام دهد. این در صورتی است که شهریه این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و با اعلام مبلغ بورس ، همان شهریه اعلام شده دانشگاه  از دانشجو گرفته می شود به طور مثال شهریه دانشگاه (X) 22000 دلار در سال است و این دانشگاه 50 درصد تخفیف برای شهریه اش اعلام کرده است که در حقیقت با این مبلغ تخفیف، شهریه آن معادل 12000 دلار است.

دانشجو های ایرانی میتوانند تنها با شرط معدل، مدرک دیپلم و گذراندن دوره ی تومر وارد این دانشگاه شوند .

شهریه رشته های دانشگاه یوکسک ایحتیساس

رشته پزشکی : 12500 دلار
رشته فیزیوتراپی: 6250 دلار
رشته پرستاری : 6250 دلار

هم چنین برای مشاوره و اقدام برای ثبت نام در این دانشگاه هر چه زود تر با مشاوران ما در ایران و ترکیه تماس بگیرید.